+48 58 673 93 77
+48 58 677 87 75

Farba akrylowa wewnętrzna

Paleta kolorw

Farba akrylowa wewnętrzna NORTHPOL jest gotową do użycia farbą na bazie żywicy akrylowej z dodatkiem biocydów odpowiadających za zabezpieczenie przed porastaniem algami lub grzybami, do stosowania wewnątrz budynków.

 

Najważniejsze właściwości produktu:

  • wysoka odporność na porastanie grzybów i alg
  • wysoka elastyczność
  • bardzo dobre krycie

 

Zastosowanie:

Farba akrylowa NORTHPOL przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Farbę można stosować nawierzchniowo na: tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, beton, gazobeton, cegłę, kamienie, tynki akrylowe i mineralne, szpachlówki.

 

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być suche, równe, mocne, wolne od kurzu i zanieczyszczeń. Osypujące się powierzchnie należy oczyścić mechanicznie a powierzchnie uszkodzone wyrównać masą klejową.

 

Zasady ogólne:

Farb wewnętrzych nie powinno nakładać się przy temperaturze niższej niż +5°C, i nie wyższej niż +25°C, dużym nasłonecznieniu, bardzo wysokiej wilgotności.
Przed nakładaniem należy dokładnie wymieszać wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym. Nakładać przy pomocy wałka malarskiego lub pędzla. Pozostawić do wyschnięcia na ok. 12 godz.

 

Sposób składowania:

Wiadra z farbą (25 kg, 15 kg, 10 kg, 5 kg) należy składować w suchym nie nasłonecznionym miejscu w temperaturze powyżej 0°C szczelnie zamknięte do 6 miesięcy.