+48 58 673 93 77
+48 58 677 87 75

Farba akrylowa zewnętrzna

Paleta kolorw

Farba akrylowa NORTHPOL jest gotową do użycia farbą elewacyjną na bazie żywicy akrylowej z dodatkiem biocydów odpowiadających za zabezpieczenie przed porastaniem algami lub grzybami, do stosowania na zewnątrz budynków.

 

Najważniejsze właściwości produktu:

  • wysoka odporność na porastanie grzybów i alg
  • wysoka elastyczność
  • odporna na warunki atmosferycznego
  • bardzo dobre krycie
  • odporna na promienie UV

 

Zastosowanie:

Farba akrylowa NORTHPOL przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania elewacji budynków. Może być także wykorzystana do zastosowań wewnętrznych. Farbę można stosować nawierzchniowo na: tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, beton, gazobeton, cegłę, kamienie, tynki akrylowe i mineralne, szpachlówki.

 

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być suche, równe, mocne, wolne od kurzu i zanieczyszczeń. Osypujące się powierzchnie należy oczyścić mechanicznie a powierzchnie uszkodzone wyrównać masą klejową.

 

Zasady ogólne:

Farb elewacyjnych nie powinno nakładać się przy temperaturze niższej niż +5°C, i nie wyższej niż +25°C, dużym nasłonecznieniu, bardzo wysokiej wilgotności oraz opadach deszczu.
Przed nakładaniem należy dokładnie wymieszać wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym. Nakładać przy pomocy wałka malarskiego lub pędzla. Pozostawić do wyschnięcia na ok. 12 godz.

 

Sposób składowania:

Wiadra z farbą (25 kg, 15 kg, 10 kg, 5 kg) należy składować w suchym nie nasłonecznionym miejscu w temperaturze powyżej 0°C szczelnie zamknięte do 6 miesięcy.